پیام بالای صفحه

تیم شکاف لب و کام

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

previous pauseresume next

تاریخچه

 

 

گروه مداخله زود هنگام تیم شکاف کام اصفهان در سال ۱۳۸۶ به سرپرستی فاطمه درخشنده ، با راهنماییهای ارزنده ی انجمن شکاف کام امریکا در قالب ارسال کتابچه و بروشور و فعالیت داوطلبانه ی تعدادی از آسیب شناسان گفتار و حمایت و همراهی دکتر مهرداد معمارزاده مسئول وقت تیم  و همکاری صمیمانه دکتر محمود اشرفی، دکتر محمد هادی رفیعی و دکتر حیدرعلی داوری تشکیل شد.

 

  

این گروه با هدف آگاه سازی به موقع و با تعهد به ارائه ی جدیدترین اطلاعات به خانواده هایی که فرزند شکاف کامی زیر دو سال داشتند و نیز پیشگیری از بروز مشکلات همراه شکاف کام  بصورت سالانه دو سمینار فعالیت خود را آغاز نمود و تاکنون بیش از سی سمینار برگزار نموده است . هم اکنون این گروه با برگزاری سمینارهای مداخله زودهنگام در فواصل منظم و به صورت ماهانه، در تلاش است خدماتی جامع تر و با کیفیت بیشتر به خانواده‌های محترم ارائه دهد.

 

 

هر یک از این سمینارها با ویزیت پزشکی کودکان توسط اعضای تیم پزشکی شامل الف: جراحان کام= دکتر حسین ابدالی-دکتر حیدرعلی داوری-دکتر مهرداد معمارزاده- دکتر محمد امید)،ب: متخصص گوش و حلق و بینی=دکتر علیرضا مومنی-دکتر علیرضا مجلسی، ج: گفتاردرمانگر= فاطمه خانلر، د: دندان پزشک اطفال= دکتر مهرناز محمدپور شروع می شود. پرونده و شرح حال هر بیمار بررسی گردیده و پس از انجام معاینات پزشکی، صورتجلسه درمانی تکمیل می‌گردد و برای والدین توضیح داده می‌شود. سپس بیماران به صورت گروهی به اتاق سمینار راهنمایی می‌شوند. سخنرانی‌های علمی به زبان ساده توسط  اعضای گروه مداخله زودهنگام به خانواده‌ها ارائه می‌شوند و هر خانواده یک بسته آموزشی شامل کتابچه ها و مطالب سمینار دریافت می‌کند. این سمینار ها از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۴ ادامه می‌یابد و گروه مداخله زودهنگام در کل مدت برگزاری سمینار آماده پاسخ گویی به تمامی سوالات والدین می‌باشد.